Projektowanie stron internetowych ideox.pl

Toyota Chaser JZX100

Od roku 2016 jestem szczęśliwym właścicielem Toyoty Chaser. Prawdziwy JDM z napędem na tył wyposażony został w rzędowy, szesciocylindrowy silnik 1JZGTE o mocy 280KM i pojemności 2500 ccm. Jest to bardzo popularna jednostka która gościła w wielu modelach serii JZX (Toyota Chaser, Cresta, Mark II, Soarer, Supra, Verossa, Crown). 

Jak na rok 1990 model który prezentuje poniżej nie posiada specjalnych dodatków. Klimatyzacja automatyczna, składane lusterka i elektryczne szyby to chyba najbardziej "wypasione" udogodnienia. 

Jednak nie wyposażenie a napęd oraz wygląd zewnętrzny jest dla mnie najważniejszą cechą tego auta. 3 calowy wydech TRD , sportowy katalizator (xxx) brzmią jak dla mnie idealnie. Silnik nie męczy się wkręcając się na obroty i ma się wrażenie jakby chciał więcej.

Zawieszenie jakie wleciało do wozu to TEIN Z-flex, dedykowany do tego modelu, który sprowadzała firma www.jdl-performance.com   prosto z Japonii. Wraz z kontrolerem Tein EDFC sprawia, że auto prowadzi się jak po sznurku. Jest to dość uniwersalnie zestrojony gwint do codzienniej jazdy, który pozytywnie zaskakuje na zakrętach !! Być może będzie okazja przetestować go na jakimś track dayu.